Kolekcja COMFY

Bezpieczeństwo i komfort w łazience.

Planowanie łazienki, z której będą korzystać osoby starsze lub niepełnosprawne, wymaga nieco więcej przemyśleń niż planowanie tradycyjnej łazienki dla rodziny. Z jednej strony muszą się w niej znaleźć te same elementy, ale większe znaczenie od ich wyglądu ma ich funkcjonalność.

Kolekcję COMFY – najnowszą serię mebli łazienkowych Krofam, która posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Łazienka, z której mają korzystać osoby starsze i niepełnosprawne, wymaga zastosowania w nich rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort – to nie tylko meble łazienkowe czy ceramika dostosowana do potrzeb ograniczeń, ale także baterie z termostatem, kabiny prysznicowe bez progów czy płytki antypoślizgowe.

Comfy – meble dla kogo?

Zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i ergonomii staje się priorytetem, kiedy urządzamy łazienkę dla osób starszych, mających trudności z poruszaniem się – zarówno seniorów, osób na wózkach inwalidzkich, jak i osób podlegających rehabilitacji. Łazienka to statystycznie najbardziej niebezpieczne dla seniora miejsce w domu. Dlatego troszcząc się o piękno wnętrza, nie można zapomnieć o zapewnieniu domownikom bezpieczeństwa. O ile łazienki publiczne, a także te w hotelach są zwyczajowo wyposażone w rozwiązania dostosowane dla osób niepełnosprawnych i osób z ograniczeniami ruchu, o tyle w mieszkaniach prywatnych mogą one napotykać bariery i utrudnienia, które łatwo jest zniwelować, stosując odpowiednie wyposażenie.

Jak zaaranżować łazienkę by była bezpieczna i wygodna dla seniorów?

Wybrać wyposażenie, które zostało zaprojektowane poprzez kontekst użytkownika i w oparciu o społeczne konsultacje z seniorami i osobami o ograniczonej sprawności ruchowej.

Meble Comfy – kolorystyka w służbie niedowidzącym

Konsultacje społeczne, które stały się podstawą do projektowania tej serii mebli wykazały, że osoby z pogarszającym się wzrokiem oraz osoby niedowidzące najlepiej odbierają mocne kontrasty, które pomagają im łatwiej ustalać odległości pomiędzy urządzeniami w łazience. Dlatego projektantki postawiły na modną i ponadczasową kolorystykę łączącą biel i czerń, z korzyścią dla funkcjonalności i estetyki łazienki. Fronty mebli utrzymane są w matowej bieli, boki szafek i uchwyty to głęboka matowa czerń.

 

Detale

Krofam | COMFY

Umywalka wisząca z osobnym relingiem

Umywalka, ze względu na swoją funkcję oraz design, stanowi pomost pomiędzy potrzebami ludzi sprawnych i niepełnosprawnych mieszkających pod wspólnym dachem. Dostosowana do wymagań osób poruszających się o kulach lub na wózku inwalidzkim może być używana przez osoby pełnosprawne, harmonijnie łącząc i unifikując potrzeby obu grup użytkowników.

Charakterystycznie wyprofilowana umywalka nie jest zintegrowana ani z relingiem ułatwiającym osobom o ograniczonej ruchomości i osobom poruszającym się na wózkach wygodne korzystanie z sanitariatu, ani z szafką pod umywalką. Wyróżniają ją dwa niewielkie blaty boczne, które zasugerowane zostały projektantkom prez osoby starsze. Płaska powierzchnia w przedniej części umożliwia nie tylko odstawienie przyborów niezbędnych do pielęgnacji, ale także wygodne oparcie się o umywalkę podczas zabiegów higienicznych.

Umywalka została wyprofilowana tak, by mogły z niej korzystać osoby na wózkach inwalidzkich. Jeżeli z umywalki będą korzystały osoby na wózkach, zalecany jest montaż syfonu podtynkowego,
w innym wypadku może być kompletowana z tradycyjnym syfonem. Zalecana jest również bateria z wyciąganą wylewką, która ułatwia korzystanie z wody. Przewidziano aż 3 sposoby montażu umywalki – wisząca, wisząca z szafką oraz stojąca na specjalnym, montowanym do relingu blacie.

 

Krofam | COMFY

Szafka pod umywalką – funkcjonalny blat z przegródkami

Szafka pod umywalką nie jest z nią połączona, dzięki czemu uzyskano dodatkową powierzchnię przechowywania – nad dwoma pojemnymi szufladami znajduje się blat z przegródkami, na których można przechowywać drobne kosmetyki i artykuły higieniczne. Dzięki podwyższeniu boków szafki uzyskano rant, który zapobiega spadaniu przedmiotów z blatu.

W taki sam blat wyposażono niski słupek – cargo z kolekcji Comfy.

Krofam | COMFY

Funkcjonalne szafki łazienkowe – łamane i przesuwne drzwi dla wygody

W kolekcji Comfy postawiono na łatwe i funkcjonalne przechowywanie – równie kluczowe dla osób z ograniczeniami ruchowymi, seniorów i reszty domowników.

Niskie Cargo, które można zawiesić tak, by górna krawędź była na tej samej wysokości co umywalka,

Sklep

Cookies

Używamy cookies w celu usprawnienia...

Zagadzam się